Poznaj garść informacji z dziedziny
elektrycznych systemów grzewczych.

blog image
 • Suszarka do wlosow Warmtec

  Najlepsza suszarka do włosów

  Obecnie chyba żadna z kobiet nie wyobraża sobie życia bez suszarki do włosów. W sklepach można kupić przeróżne modele – nowoczesne z jonizacją i chłodnym nawiewem, małe oraz duże. Ceny oczywiście również zróżnicowane. Pytanie tylko – czy suszenie suszarką nie szkodzi naszym włosom?


  Czy istnieje najlepsza suszarka do włosów?

  Oczywiście nie ma takiej suszarki, która całkowicie byłaby bezpieczna dla włosów. Są jedynie te lepsze – które mniej szkodzą. Od dawna wiadomo, ze gorące powietrze płynące z suszarki nie służy włosom i może doprowadzić do zniszczenia ich struktury. Suszarki przesuszają i osłabiają nasze loki, ale tak naprawdę nie da się ułożyć ładnej fryzury bez ich stosowania. Ważne zatem aby mieć dobrą suszarkę i wiedzieć jak jej używać.
  Bardzo ważna jest odległość w jakiej suszymy włosy – nie może ona być mniejsza niż ok. 30 cm. Im dalej, tym lepiej – nigdy odwrotnie. Trzymanie suszarki blisko włosów i skóry głowy może doprowadzić nie tylko do nadmiernego przegrzania skóry głowy i włosów (w ekstremalnych przypadkach poparzeń), ale i ich uszkodzenia, nie wspominając o dyskomforcie takiego zabiegu. Ponadto susząc włosy nie należy trzymać suszarki w jednym miejscu, lecz potrząsać nią we wszystkie strony, przy czym strumień – najlepiej chłodnego powietrza – powinien być skierowany zawsze ku dołowi, dzięki czemu łuski włosów nie otwierają się, co zmniejsza ryzyko naruszenia i zniszczenia ich struktury.


  Na co zwrócić uwagę?
  Bardzo ważne aby nasza “najlepsza suszarka do włosów” miała regulacje siły nadmuchu, a im więcej możliwości, tym lepiej. Równie ważny jest jest nawiew chłodnego powietrza -nie kupujmy suszarek wyłącznie z gorącym nawiewem!

  Nowoczesna kobieta stosuje suszarkę nie tylko do wysuszenia włosów, ale także do układania. Aby stworzyć na głowie jakąś fryzurę, ważna jest podstawa – czyli właściwe wysuszenie włosów. Dlatego istotne jest, jaką końcówkę tzw. dyfuzor będzie miała nasza suszarka. Im większa – tym lepiej podniesie włosy u nasady. Aby włosy nie elektryzowały się ( co niestety często się zdarza) ważna jest funkcja jonizacji. Na rynku są też takie suszarki które jednocześnie suszą, prostują i rozczesują włosy.  Czy idealna suszarka do włosów musi być droga?
  Niekoniecznie. Bywa, że produkty nieco tańsze – są równie dobre, co te z górnej półki. Jednak wiele pań wybiera suszarki sprawdzonych producentów, dzięki czemu wiedzą, ze towar ten posłuży wiele lat. Warto też poznać opinię koleżanek lub poczytać wpisy na forach internetowych.