WARMTEC - Suszarki z filtrem - warto?

Poznaj garść informacji z dziedziny
elektrycznych systemów grzewczych.

blog image
 • Premium Member

  Suszarki z filtrem - warto?

  Decydując się na zakup odpowiedniej suszarki – bierzemy pod uwagę różne jej funkcje: moc suszenia, jonizator, wielkość, kolor itp. Warto też jednak sprawdzić , czy dany model posiada wymienny filtr. Okazuje się bowiem, że może on być siedliskiem bakterii.  Suszarka dostosowana do Twoich potrzeb

  Do elementów składowych suszarek zalicza się powłoki ceramiczne i turmalinowe, antypoślizgowe uchwyty, dzięki którym możemy stabilnie operować suszarką. Można też spotkać modele ze składaną rączką, co niewątpliwie przydaje się w podróży. Dobrze też, jeśli nasz model posiada chowany kabel. Oczywiście, nie wszystkie typy suszarek muszą posiadać wszystkie wymienione elementy budowy. Dla przykładu – powłoki ceramiczne pozwalają na równomierne rozłożenie temperatury podczas suszenia, dzięki czemu nie dochodzi do uszkodzenia struktury włosa. Natomiast powłoki turmalinowe są źródłem naturalnych jonów ujemnych, co sprzyja zamykaniu łusek włosów i przeciwdziała ich elektryzowaniu podczas suszenia.  Przyjrzyj się filtrom

  Ważne też, aby nasza suszarka posiadała wspomniany wcześniej filtr ochronny. Najczęściej jest to gęsta siatka zamontowana w tylnej części suszarki, która blokuje dostanie się do mechanizmu urządzenia zanieczyszczeń – kurzu, włosów itp. Warto też pamiętać, że czysty filtr zapewnia płynną i bezawaryjną pracę sprzętu, dlatego większość suszarek fryzjerskich posiada wymienny filtr powietrza, co zapewnia łatwy dostęp do filtra i możliwość oczyszczania go nawet pod bieżącą wodą.


  Niestety nie każdy z nas pamięta, aby dbać o systematyczne czyszczenie suszarki. Jednak jak się okazuje – filtry przyciągają brud, kurz i bakterie. Można się o tym bardzo łatwo przekonać, wystarczy sprawdzić jak prezentuje się tył nieczyszczonej od miesięcy lub lat suszarki.  Na co zwrócić uwagę?

  Przypominamy zatem Państwu o tym, aby takie wymienne filtry czyścić mniej więcej co 3 miesiące. Zapewnia to prawidłową i bezawaryjną pracę sprzętu, a przy okazji usuwa siedlisko bakterii z mieszkania lub pomieszczenia w którym stosowane jest urządzenie. Pamiętajmy zatem, że oglądając różne modele suszarek ( a jest ich bardzo dużo) – przed zakupem warto wybierać suszarki właśnie ze zdejmowanymi lub wymiennymi filtrami, które można myć pod bieżącą wodą.


  Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą: suszarki hotelowe do włosów

SZUKAJ NA BLOGU